Amikor a földrajzi felfedezések révén a XVII. században Európában is elterjedt a kávé, tea, kakaó fogyasztása, új tárgyakra volt szükség, hiszen itt addig nem ismerték a forró italokat. Európában a keményporcelán-gyártás titkára csak 1707 körül jött rá egy német alkimista, Johann Friedrich Böttger. 1710-ben ezen felfedezés vezetett a meisseni porcelángyár megalapításához.
És persze, ki ne álmodozna arról, hogy egyszer kincset talál? Nos, egy angliai testvérpárnak sikerült a lehetetlen: elhunyt szüleik padlásán, takarítás közben, egy 1740-es években készült, 40 cm magas kínai vázára leltek! A szakértők a Csing-dinasztia idejéből származó műtárgy értékét 1 millió fontra taksálták, ám a nyertes licitáló végül rekordáron, 53,1 millió fontért, vagyis több mint 19 milliárd forintnak megfelelő összegért vitte el a különleges darabot.
Örökölt, de nem tudja, hogy mennyit érhet a tulajdonába került porcelán vagy kerámia? Szeretné értékesíteni a birtokában lévő porcelánokat vagy kerámiákat, de nem tudja, hogy mennyit kaphat értük? Nem bízik a régiségkereskedők “becsületes ajánlataiban”? Nem bízik a kereskedők alkalmazásában álló becsüsökben? Jobban bízik egy független, képzett becsüs szakvéleményében?
Porcelán és kerámia becsüs, porcelánok, kerámiák értékbecslése, az önnek megfelelő helyen és időben. Kényelmes, gyors, olcsó! Legyen szó Herendi, Zsolnay, Meissen, Altwien, Hummel porcelánról vagy Gorka, Kovács Margit, Mihály, Gondos, Komlós, Rahmer kerámiákról, a független becsüs mindig az ön érdekeit képviseli! Hívjon házhoz a porcelánok vagy kerámiák értékbecsléséhez egy, a BÁV által képzett, bizonyítvánnyal rendelkező független becsüst!