Pár évtizede még nem igen volt olyan polgári lakás, amelyikben ne találtunk volna valamilyen ezüst tárgyat. Biztosan mindenkinél felbukkant egy-egy kiskanál, cigarettatárca esetleg egy gyertyatartó. A mai háztartások nagy részéből már kikoptak ezek a tárgyak, így ma már csak a régiség kedvelők keresik őket.
Honnan tudom megállapítani, hogy valóban ezüstöt veszek?
Megtévesztő lehet a korrózió, például eredetileg a réz zöldül, az ezüst inkább barnul, feketedik, de egy dohos pincében tartott ezüst tárgy is zöldesre színeződhet adott esetben. A hivatalos fémjeleket keressük. A régi ezüst tárgyakban ötszirmú lóhere és Diana-fej van 2-3 milliméteresben. A fémjelet is tudják hamisítani, de nem jellemző. Az újabb tárgyaknál saját mesterjegyet is vésnek bele, e mellé ütik a hivatalos fémjegyeket, amelyek mutatják, hogy mekkora az ezüsttartalma a tárgynak.
Örökölt, de nem tudja, hogy mennyit érhet a tulajdonába került ezüst tárgy? Szeretné értékesíteni ezüst tárgyait, de nem tudja, hogy mennyit kaphat értük? Nem bízik a régiségkereskedők “becsületes ajánlataiban”? Nem bízik a kereskedők alkalmazásában álló becsüsökben? Jobban bízik egy független, képzett becsüs szakvéleményében?
Ezüst becsüs, ezüst étkészletek, gyertyatartók, tálcák, dobozok, szelencék és egyéb ezüst tárgyak értékbecslése, az önnek megfelelő helyen és időben. Kényelmes, gyors, olcsó! Hívjon házhoz ezüst tárgyai értékbecsléséhez egy, a BÁV által képzett, bizonyítvánnyal rendelkező független becsüst!